סח"י – סיירת חסד ייחודית

 

חברי וחברות הסיירת בשיתוף עם תלמידי בי"ס מתכנסים מדי שבוע ליום איסוף מזון וליום חלוקה, כלומר, מקדישים מזמנם  לנתינה לאחר. בין הפעילויות, מוצאים זמן למפגשי תוכן, בהם הם משוחחים על משמעות פעילות הנתינה והשפעתה על עולמם האישי ועל הקהילה.

יום האיסוף:

צוות מצומצם מהסיירת יוצא למרכולים על מנת לאסוף מזון עבור המשפחות הנזקקות.

יום החלוקה:

חברי הסיירת מגיעים למקום הפעילות ומארגנים את מוצרי המזון בארגזים על פי מספר המשפחות הנתרמות בשכונה. היציאה לחלוקת המזון מתבצעת בצוותים של ארבעה נערים/נערות יחד עם מתנדב/ת בוגר שמגיע/ה עם רכב על מנת לעזור בחלוקה. שיטת החלוקה היא ' מתן בסתר' – שמטרתה לשמור על כבוד המשפחה הנתמכת, ולהעביר מסר לבני הנוער בדבר הצניעות שבנתינה.

מבצעי חסד ייחודיים:

בנוסף לבסיס השבועי הקבוע של פעילות הסיירות, הן מקיימות לאורך השנה מבצעים ייחודיים כגון: ביקור בבתי אבות לאורך השנה ובמועדי ישראל, חלוקת מים בימי הקיץ החמים ומרק בימי החורף הקרים לעוברים ושבים, ביקורים בבתי ניצולי שואה ושיחות מלב אל לב, שיפוץ בתים למשפחות רווחה, הנגשת השכונה עבור תושבים הזקוקים לכך. עם הזמן חבורות החסד הופכות להיות כוח החירום השכונתי מה שבא לידי ביטוי לדוגמא בימי השלג הקרים בירושלים. חברי הסיירת עוזרים למינהלים הקהילתיים בחלוקת מזון, גופי חימום ושמיכות. זאת בנוסף לחילוץ קשישים והנגשת השבילים שקפאו.